( نسخه آزمایشی )
کاسبان خون
| 1 مورد

حسین ذبحی

اطلاعات تماس:

نشانی ها:

حسین ذبحی، مشاور معاون اول قوه قضائیه (از آذر ۱۳۹۴ تا کنون)، معاون سابق دادستان کل کشور (فروردین ۱۳۸۶ تا آذر ۱۳۹۴)، رئیس شعبه ۴۱ (و رئیس سابق شعبه ۴۵) دیوان عالی کشور ویژه رسیدگی به جرایم امنیتی و مواد مخدر بوده است.

وی همچنین رئیس دفتر نظارت و بازرسی دادسراهای کشور، مسئول کمیته استیناف فدراسیون ورزش‌های رزمی (از تیر ۱۳۹۳) و دبیر ستاد استعلامات انتخابات (۱۳۸۶) است.

ذبحی همچنین از ملازمان آخوند خلخالی جنایتکار و مامور ارشد ویژه و حرفه‌ای سرویس‌های امنیتی رژیم در سیستم فاسد قضایی و قاتل هزاران جوانان بیگناه در کشتار ۶۷، اعتراضات ۷۸ ، ۸۸ ، ۹۸ ، ۹۹ و انقلاب سراسری ۱۴۰۱ و جزء عاملان اصلی سرکوب آزادیخواهان و پرونده‌های امنیتی و مواد مخدر به ویژه جوانان آزادیخواه و جاویدنام محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد (با تایید احکام قتل‌های زنجیره ای حکومتی دادگاه انقلاب) و یکی از عاملان اصلی پشت پرده اخراج اساتید منتقد مجازات اعدام (بویژه دکتر محسن برهانی) از دانشگاه های کشور است.

لازم به ذکر است، نقش وی در تایید احکام قتل و حبس ابد و تبعید حکومتی زنجیره‌ای علیه سایر محکومان امنیتی با عناوین محاربه و افساد فی الارض نیز در دیوان عالی کشور تایید شده و توسط تیم تحقیقات در حال بررسی تکمیلی است.

این مزدور عامل لابیگری برای تخفیف مجازات و آزادی و چند بار خروج مخفیانه قاضی جنایتکار سعید مرتضوی دادستان اسبق تهران به بهانه زیارت عتبات از ایران بوده که موضوع اخیر بازتاب رسانه‌ای در فضای داخلی داشت.

وی همچنین با توجه به اینکه مسئول موافقت یا مخالفت با خروج یا ممنوع الخروجی افراد و مسئولین از کشور داشته، نقش مشابهی در فراری دادن محمدرضا خاوری و قاضی معدوم هادی منصوری از کشور و ممنوع الخروجی فهرست بلندی از هنرمندان و بازیگران و ورزشکاران مطرح کشور نظیر علی دایی ، علی کریمی، راضیه جانباز (ستاره هندبال کشور)، بابک جهانبخش (خواننده)، مسعود کیمیایی (کارگردان پرآوازه سینما)، محمد دلاوری (مجری صداوسیما)، شروین حاجی پور (خواننده ترانه انقلابی “برای”) ، اشکان دژاکه (کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال) ، مانی حقیقی (کارگردان و بازیگر) داشته است.

وی همانند سلف جنایتکارش آخوند خلخالی، در پرونده‌های مواد مخدر معتقد به برخورد قهری با موادفروشان خرده‌پا به جای شناسایی و برخورد با ترانزیت‌کنندگان اصلی (تروریستهای القاعده، داعش و طالبان وابسته به سازمان تروریستی سپاه) است و بعد از هزاران قتل حکومتی جوانان بی‌گناه خرده‌فروش مواد در سخنان اخیرش در رسانه های رژیم صراحتا اعتراف نموده : “سومین بحران کشور بعد از کرونا و معیشت مردم، معضل اعتیاد و موادمخدر است!

مرور بخشی از سخنان این جنایتکار در مصاحبه مورخ نهم بهمن ماه ۱۴۰۱ با یکی از خبرگزاری‌های حکومتی در دفاع از تایید حکم قتل حکومتی جاویدنام محسن شکاری و حمله به اساتید منتقد مجازات اعدام: 

“دقیقاً یک چیز مسلّم است! اینکه ما پرونده‌های مختلفی نه فقط اعدام مربوط به پرونده‌های امنیتی بلکه احکام اعدام مربوط به جرائم مواد مخدر و همچنین حکم‌های فراوان دیگری را تایید کرده‌ایم …خیلی از وقت‌ها دستگیری‌ها به شکل گازانبری چند صد نفری بود و افرادی که ممکن بود اصلاً نقشی در جرایم خیابانی نداشته باشند هم بین آنها دستگیر می‌شدند … اگر کسی به هر شکلی علیه نظام عملیات کرد، مطمئن باشید که به سرعت شناسایی و دستگیر می‌شود. اینطور نیست که کسی جرمی مرتکب شود و عملیات کند، دو روز بعد آن طرف مرز باشد!… ای کاش با این حتمیت در اینجا و از این قدرت در جاهای دیگر هم استفاده کنیم!

 

 

تصاویر مرتبط

با حسین

مطالب مرتبط با حسین ذبحی